BRATISLAVA-SOFIA, SPIATOČNE ZA 38€

Preskúmajte hlavné mesto Bulharska v termíne od 2.-6.5 teraz so spiatočnou letenkou za 38,48€. Poletíte z Bratislavy so spoločnosťou WizzAir. So sebou si môžte zobrať 1 príručnú batožinu do 10kg.

REZERVÁCIA TU:

Mesto sa nachádza v západnej časti krajiny, v kotline Sofijska kotlovina, približne 50 km od hraníc so Srbskom. Pôvodne zaberalo mesto len malé územie v južnej časti kotliny, postupne sa rozrástlo na jej veľkú časť. Niektoré mestské časti sa nachádzajú v nadmorskej výške až 700 m n. m., čo zo Sofie robí najvyššie položené hlavné mesto v Európe (ak nerátame horské miništáty). Motto mesta je „raste no ne stare“ v preklade „rastie, ale nestarne“. Nie len mesto ale celkovo Bulharsko vás prekvapí mnohými odlišnými zvykmi. Pred vstupom do krajiny by ste si mali zaobstarať slovník s bulharskou abecedou. Ten sa vám istotne zíde v prípade, že neovládate cyriliku. Nezabudnite tiež, že v krajine je súhlas znázornení presne naopak ako u nás. Ak budete kývať hlavou, že niečo nechcete, obyvatelia si to vyložia presne naopak. Tak teda kývanie hlavou zhora nadol znamená „nie“ a krútenie hlavou zboka nabok znamená „áno“. A čo teda vidieť v tomto meste?

Ulica Vitoša – ide o pešiu zónu plnú barov, reštaurácií a obchodov. Pri prezeraní výkladov a vychutnávaní kávy vás bude doprevádzať výhľad na vrch Vitaš.
Turecké kúpele. Miesto na oddych a relaxáciu. Pri kúpeľoch sa nachádza termálny prameň, odkiaľ si môžete načerpať vodu. Taktiež je tu jediná synagóga v meste.
Carrusel club – miesto kde si prídu na svoje milovníci nočného života a zábavy. Ak si chcete teda zatancovať a ochutnať Rakiju, toto miesto je nato stvorené.
Vrch Vitoša – miesto kde sa dá v zime lyžovať a počas teplých mesiacoch chodiť na turistiku. Na jeho úpätí blízko vilovej štvrte sa nachádza bulharský historický poklad, kostol Bojana z 11. storočia.
Park oslobodenia a Borisov park. Miesta na prechádzky, behanie prípadne leňošenie na tráve. V malej vonkajšej krčme si vychutnajte bulharské pivo a pokochajte sa prostredím.
Archeologické múzeum – najstaršie múzeum v Bulharsku umiestnené v bývalej mešite. Múzeum je rozdelené do 5 sál. Pri návšteve si dajte pozor na alarm, ktorý je pri každej vitríne a začne signalizovať v prípade, že sa ku pamiatke priblížite na menej ako pol metra. V múzeu sa oboznámite s históriou, ale uvidíte aj zlaté sochy, artefakty a množstvo iných zaujímavých vecí.

BRATISLAVA-SOFIA, SPIATOČNE ZA 38€
Ohodnoťte článok.